Bali je kouzelné místo, které je naprosto unikátní svou kulturou a náboženstvím. Nikde jinde na světě nic podobného nenajdete. Čím dál tím více západních turistů se trvale usazuje na tomto maličkém ostrůvku uprostřed Indonésie. A je to celkem pochopitelné. Tento ostrov láká turisty nejen svými nádhernými plážemi, ale především atmosférou, která se nedá popsat. Ta se musí zažít.

 

Balijci milují chrámy. Ne nadarmo se říká, že na tomto ostrově je víc chrámů, než obytných domů.Najdete tu královské chrámy, rodinné chrámy či chrámy postavené na počest konkrétnímu bohu. Místní si dokonce stavějí chrámy uvnitř svého obydlí. Také často oblékají posvátné stromy do barevných látek. Každý bůh musí být ovšem poctivě uctíván a tak se každý den koná v chrámech ceremonie na počest jednotlivých bohů. Balijci jim darují dárkové balíčky, květiny, zapalují vonné tyčinky. Každou chvíli někde na Bali probíhá oslava nebo nějaká ceremonie.

Je to vskutku obdivuhodné, když si uvědomíme že tento ostrov je převážně hinduistický v jinak islámské Indonésii. Navíc se tomuto náboženství říká Balijský hinduismus protože má svá specifika, která můžeme nalézt pouze a jedině na Bali. Právě sem lidé v minulosti utíkali před islámem, který se rozšiřoval po celé Indonésii. Poté čelili nátlaku Britů a Nizozemců, kteří v 19. století usilovali o pokřesťanštění ostrova. Nikdy se nikomu nepodařilo vzít Balijcům jejich tradice a proto je v současné době tento ostrov nejnavštěvovanější z celé Indonésie.

1. Můj favorit – jednoznačně město Ubud

V současné době je Ubud kulturní město plné umění, tance a ideální pro relax a meditaci. Proto na každém rohu najdete relaxační centrum a spa. Město oplývá spirituální atmosférou a přestože nemá přístup k moři, turistů tu přibývá jak hub po dešti. Ubud je také centrem jógy, kam z celého světa přijíždějí lidé na různé jógové kurzy. Lidé sem jezdí zároveň na kulinářské kurzy, které jsou organizovány každý den a mají tak šanci vyzkoušet místní kuchyni.

Asi největším lákadlem jsou taneční soubory, které tu vystupují každý večer. V tradičních maskách a barevných kostýmech tu za doprovodu gamelanového orchestru Balijci tančí pasáže z hinduistických eposů.  Podívaná je to skutečně obdivuhodná, zvláště pokud se zúčastníte ohnivé show. Pokud si zatoužíte odpočinout od městského ruchu kousek za Ubudem se nachází ta nejkrásnější terasovitá políčka.

2. Chrám drzých opic – Monkey forest

Pokud navštívíte Ubud, rozhodně si nenechte ujít Monkey forest. Nádherný les zarostlý tropickými stromy, který je domovem asi 600 makaků. Ideální procházka pro zvědavé turisty, kteří chtějí zažít trochu vzrušení. O opice tu není nouze a je vskutku důležité brát v potaz veškerá varovná opatření. Makakové jsou na lidi zvyklí, takže si hodně dovolí. Co u vás uvidí, to vám také bez servítek ihned seberou. A pokud dáte najevo vzdor, pak na vás opice začnou varovně cenit zuby. Místní hlídači prodávají banány, takže můžete zvědavé opice krmit přímo z ruky. Pokud budete makaky brát jako divoká zvířata a budete se chovat opatrně, potom není žádný důvod se jich bát.

Pokračování tohoto článku si můžete přečíst u samotného zdroje E&T Abroad, zdehttps://etabroad.com/cs/top-8-aktivit-na-bali-ktere-si-nesmite-nechat-ujit/