Aktivní dovolená na Madeiře

Termín: 19.-26.8.2022

Portugalský ostrov Madeira umí okouzlit každého cestovatele a milovníky přirody. Horská krajina podobná Novému Zélandu láká na báječné treky, vycházky podél levád jsou lokální samozřejmostí a koupání ve skalních jezírkách zaručí dokonalý zážitek. Perla atlantického oceánu nabízí dobrodružství, kde stále je na co se dívat a co podnikat. Nechte se unášet barevností slunečného ostrova a madeirské přírody.

S naší výpravou se můžete těšit na dokonalou ochutnávku Madeiry a následující program:

Den 1 – Příletový den. Po ubytování v hotelu proběhne koordinační schůzka, dozvíte se, jak to bude fungovat další dny.

Den 2 – Po snídani vás čeká hromadná pěší vycházka do města s několika zastávkami, například u katedrály Sé, v uličkách se známými pomalovanými dveřmi, na vyhlášené místní tržnici. Pokud čas dovolí, zájemci vyjedou lanovkou do tropické zahrady. Během dne poznáte město a jeho možnosti.
Vstupné se bude hradit na místě (lanovka, tropická zahrada, případně autobus zpět)

Den 3 – Den strávíte celodenním průvodcovaným výletem po východní části ostrova. Těšit se můžete na pěší turistiku „do Afriky“, po výběžku Sao Lourenco. Je to mé oblíbené místo, nahlédněte ZDE. Dle tempa výletu podnikneme několik zastávek v okolí – na nedalekou vyhlídku, vyhlídku u sochy Krista na mysu Ponta do Garajau. občerstvovací pauzu,…). Pro všechny zájemce o další dobrozdružství je možné přiobjednat lodní vyjížďku za pozorováním tuleňů (z cípu ostrova podél pobřeží zpět na parkoviště v ceně 25EUR/os.). 

Den 4 – Tento den máte možnost se vydat za autentickým madeirským koupáním v lávových bazénech na útesech poblíž hotelu. Pěšky po kolonádě, až k vulkanickým útesům, které snad jinde než na Madeiře nezažijete. Náruživější zájemci mohou zvolit doplňkový průvodcovaný výlet po levádách (cena bude odpovídat velikosti skupiny a obsazenosti vozu cca 40EUR/osoba) nebo třeba nezapomenutelný výlet člunem za delfíny a velrybami (50EUR/os.). 

Den 5 – Po snídani se společně vydáte na severo-západ ostrova, v plánu je další celodenní průvodcovaný trek po levádě 25 Fontes. Toto místo je plné vodopádů, potůčků a vody ve všech podobách a občas i směrech. Během dne se zastávíme také na ojedinělém místě – v kouzelném vavřínovém pralese – toto pohádkové a mé další oblíbené místo nesmíme vynechat. Odpoledne strávíte koupáním ve vulkanických bazénech v romantické rybářské vesnici Porto Moniz. Na tento den určitě nezapomenete 🙂 

Den 6 – Další den se můžete těšit na trekový výlet na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo, případně dle času přidáme druhý nenáročný trek přes Ribiero Frio, po levádách až k výraznému skalnímu „balkónu“ Balcoes s překrásnými výhledy na údolí Ribeira da Metada. 

Den 7 – Tento den je pro Vás zcela volný, určený pro odpočinek, koupání, nákupy a jakýkoliv další osobní program.

Den 8 – Odjezdový den.

Cena: při přihlášení a zaslání zálohy do 1.5. 18.800,- , poté 21.200,-
+ letenka

Minimální počet účastníků je 8.

Cena zahrnuje: ubytování se snídaní ve dvojlůžkovém pokoji na 7 nocí v hotelu Raga 4* s bazénem, dopravu z/na letiště, 3 průvodcované celodenní výlety soukromým minivanem/minibusem, organizační a delegátské služby v místě pobytu. 

*Pro rezervaci místa sepíšeme cestovní smlouvu a domluvíme se na platbě za letenku. Pro závazné přihlášení je třeba složit platbu 50% ceny zájezdu. Zbylých 50% uhradíte nejdéle měsíc před odletem. 

Zaujala Vás tato dovolená na Madeiře? Rádi byste se cesty zúčastnili? Máte doplňující dotazy? Neváhejte nás kontaktovat níže či na tel. 737 575 688 nebo emailem adela@essenceforlife.cz

8 + 7 =