Ashtanga jóga Bali Retreat na Bali 

Termín: 5. – 15.9. 2019

Bali je unikátní svou energií a proto kombinace jógy s tímto spirituálním místem představuje neskutečně silné spojení. ZDE v tomto videu nabízíme malou návštěvu kouzelného ostrova BALI. Svou návštěvou pochopíte, proč se nikomu nechce zpět domů… ten klid je opravdu nakažlivý.

PROGRAM: 

DEN 1 – přílet do Denpassaru, transfer z letiště do oblasti Bukit, check-in, základní instrukce u společné večeře, meditace/zpěv manter

DEN 2 –  ranní jóga mysore, relax na pláži, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 3 – ranní jóga mysore, minivýlet na mořský chrám Tanah Lot, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 4 – ranní jóga mysore, relax na pláži, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 5 – ranní jóga mysore, návštěva vodního chrámu na skále Uluwatu, ochutnávka balijské kultury v národním kulturním parku, večerní lekce jógy, večeře, večerní zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 6 –  ranní jóga mysore, relax na pláži, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 7 – ranní jóga mysore, přesun do Ubudu, po cestě návštěva solných dolů, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 8 –  výlet do posvátného vodního chrámu Tirta Empul, exkurze lokální bio zahrady s ochutnávkou lokálních druhů kávy a čaje, návštěva rýžových teras Tegallalang, odpolední lekce jógy, večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 9 – ranní jóga mysore, volný program (možno zajistit výlet na prožitkovou zvukovou terapii v pyramidě či doplňkový výlet po okolí), odpolední lekce jógy, večeře, účast na balijském tanci kecak

DEN 10 – ranní jóga mysore, volný program, odpolední lekce jógy, rozlučková večeře, zpěv manter/meditace/jógová teorie

DEN 11 – transfer na letiště, návrat do ČR

V rámci balíčku je zajištěno ubytování* na 10 nocí v hotelech *** či soukromých vilách, transfery z/na letiště soukromým minivanem a v rámci plánované trasy, vegetariánská/veganská polopenze, každodenní lekce jógy s českým instruktorem Láďou Pokorným (ranní lekce, odpolední workshopy, večerní program), 3x výlet po Bali včetně vstupného, večerní vystoupení balijského tance, český delegát po celou dobu pobytu, pojištění CK proti úpadku.

*Ubytování je zajištěno pro vaše maximální pohodlí, v lokálním stylu, ve dvoulůžkových pokojích (1 osoba na pokoji za příplatek 6000 Kč) s vlastní koupelnou, klimatizací.

CENA: 24 990 Kč

Minimální počet účastníků 8.

Pokud si stále nejste jistí, ZDE si můžete přečíst, jak přistupujeme k naším výpravám a PROČ VYRAZIT na dovolenou S NÁMI.

Máte zájem se výpravy zúčastnit? Kontaktujte nás! adela@essenceforlife.cz  či tel./WhatsApp +420 737 575 688
Dáme Vám více podrobností k pobytu, zařídíme rezervaci letenky, vyřídíme pojištění a připravíme Vás na cestu. Jsme tu pro Vás.

 

„Jóga je spirituální cesta, odehrávající se v hlavě jednotlivce, je o koncentraci a meditaci. Neměří se na hodiny ani na výkon. Je to cesta na celý život.“ Láďa Pokorný


ASHTANGA
.
Mnoho praktikantů ji má v oblibě právě proto, že nabízí ucelený pohled. Patří k tradičním stylům jógy existujícím již po řadu generací. Je typická dynamickým propojením dechu a plynulých přechodů mezi pozicemi.

Proč právě ashtanga jóga?

Začátečníkům dává, velmi zjednodušeně řečeno, návod na to, jak správně spojit dech s pohybem a v jakém pořadí ásan (pozic) při domácím praktikování postupovat. Od samotného začátku se v ashtanze učí základní esence celé praxe – pozdrav Slunci A a pozdrav slunci B. Na ty se plynule navazujete dalšími ásánamy, první série jich obsahuje přes 70. Od první hodiny tak ashtanga jóga nabízí hotovou sestavou, kterou můžete cvičit, trénovat a zdokonalovat dle svého tempa. Což se hodí každému, zejména pokud chcete v praxi pokračovat v domácím prostředí.

A že to bude nuda? Ba naopak. Když se do tohoto stylu jógy položíte s opravdovou vášní, dozvíte se, že ashtangácká sestava má několik úrovní (konkrétně 6), kterými se můžete zabavit třeba na celý život. Jednoduše si tak pravidelně můžete svou praxi okořenit o nové výzvy a posouvat se tak neustále dopředu.

Nemluvě o jejích účincích, kterých je celá řada:

  • čistí energetické dráhy, krev, stimuluje orgány ke správné činnosti
  • zvyšuje kapacitu plic
  • detoxikuje organismus
  • posiluje a zpevňuje naše vnější i vnitřní svalstvo
  • zlepšuje koncentraci
  • odstraňuje jak fyzické, tak psychické bloky a překážky v našem životě
  • posiluje vůli, odhodlání
  • pomáhá nám vrátit se zpátky sami k sobě, do vlastního středu

Co znamená sestava Mysore 6+1?

Dynamická ashtanga se dle indických tradic praktikuje 6 dní v týdnu, ten poslední je zpravidla den volna a odpočinku. My na našich ashtanga retreatech využíváme tuto prastarou metodu výuky, kterou zjednodušeně nazýváme 6+1. Jak bylo v Indickém Mysore (město v jižní Indii a kolébka ashtanga jógy) zvykem, praktikujeme tento tradiční styl výuky nesoucí stejnojmenný název. Ten představuje systém, kdy se každý zúčastněný učí pod dohledem učitele postupně, dle svého tempa, sekvenci pozic, správné dýchání a aktivaci energetických zámků. Během lekcí lektor provádí „adjustmenty“, tzn. upravuje pozice a pomáhá v jejich prohloubení. Tento systém zaručuje individuální přístup ke studentům a také to, že sestavu, kterou se v hodinách naučíte, máte možnost cvičit samostatně kdekoliv.

Čím se liší pobyt s jógou a tento retreat?

Především tím, že my to s jógou myslíme vážně. Celý náš program je velmi komplexní a ucelený tak, aby váš posun v praxi jógy byl po odjezdu evidentní. Ale protože jóga není jen cvičení, máme pro Vás v programu i další aktivity, kterými chceme představit jógu jako takovou. Patří mezi ně meditace, zpěv manter, povídání o jógové filozofii a návštěvu spirituálních míst, doplněné o vhodný jogínský jídelníček (tzn. bez masa, ryb, lepku a mléčných produktů). Na retreaty jezdíme v menším kolektivu kolem 10 osob, čímž zaručujeme ryze individuální přístup, nová přátelství a maximální poznání nejen sebe saba.

Ladislav Pokorný. Učitel a praktikant Aštanga jógy.

2016 – nyní majitel a učitel ve studiu Ánanda Ashtanga Yoga shala Praha, https://www.anandashala.cz/

2003 – 2016 učitelská praxe v Energy studiu v Body & mind akademii

2013 učitelský výcvik Aštanga jógy v indickém Majsúru.

2008 – 2009 praxe a studium Aštanga jógy v Austrálii, Manly – Sydney a na Novém Zélandu, Napier.

2003 učitelský kurz Powerjógy, Praha

 


Slovem lektora

Ashtanga jóga je směr, který skrze fyzickou praxi propojenou s vědomým dýcháním, přivádí člověka k sobě samému, přičemž dech je jakýmsi opěrným bodem, který nás udržuje v přítomném okamžiku. Tělo se díky pravidelné praxi stává pružnějším a silnějším, mysl jasnější a duše šťastnější. Samozřejmě, že tento směr jógy může praktikovat kdokoliv, kdo se na něj cítí a má dostatek trpělivosti, odhodlání a pokory. Odměnou mu po čase bude „mladší“ tělo a klidnější mysl!“

Více o lektorovi, jeho pravidelných lekcích a seminářích naleznete na stránkách studia Ashtanga Ánanda Yoga Shala či na jeho FB.

Baví Vás dynamická jóga či ashtanga? Rádi byste se přidali na některý z plánovaných jógových cest? Ozvěte se mi a společně najdeme pobyt přesně pro Vás!

1 + 13 =

Copyright © 2018  Essence for Life – inspirace ze světa

Designed by Martin Netrval