Poznávací výprava po Bali a ostrovech Gili

Termín: 6.-20.4.2019

Hinduistické chrámy a inspirující zvyky místní kultury, věčně zelená rýžová políčka, usměvaví a milí lidé, dobré jídlo a úžasné počasí. Bali je ráj na zemi, ze kterého se Vám nebude chtít odjet domů. Že jste tam ještě nebyli? Pak se přidejte k naší unikátní výpravě, v rámci které budete mít možnost poznat ta nejkrásnější místa ostrova se vším všudy.

Pusťte si naše video z Bali. Nechte se pohltit!

Přibližujeme Vám místní zvyky, necháváme Vás nakouknout pod pokličku turistického Bali.

Na tomto výletu poznáte spoustu krásných míst, včetně příběhů, které se k nim pojí.

Mocná síla balijského hinduismu Vám jednou provždy změní pohled na život. Je to velmi inspirující a my budeme rádi u toho.

PLÁN CESTY

Den 1.
Příletový den. Soukromý transfer z letiště do Amedu. Přivítání u společné večeře, seznámení.

Den 2.
Tento den je pro Vás naprosto volný, určený pro aklimatizaci. Můžete jej využít pro relaxaci u moře, procházkami po pobřeží či jemným protažením na jógové lekci.

Den 3.
Čeká Vás celodenní výlet na významná balijská místa. Vodní palác s krásným parkem Tirta Gangga, komplexem několika exotických bazénů pokrytých obřími lekníny, s centrální jedenácti úrovňovou vodní fontánou. A největší hinduistický chrám na Bali, Pura Besakih, s nádherným výhledem na panorama přírody a oceán.

Den 4.
Nejvýše položený chrám na ostrově Lempuyang se nachází v nadmořské výšce 1175 m.n.m., je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů na Bali. Tento den strávíme právě zde, jelikož řádně prozkoumat všech 7 samostatných chrámů a posvátných míst nám zabere celý den. Místní brány do nebes nabídnou krásnou podívanou na posvátnou sopku Gunung Agung.

Den 5.
Tento den se přesuneme na roztomilé ostrovy Gili, kde zahájíme dny plážování a odpočinku.

Den 6.
Volný program.

Den 7.
S podmořským světem kolem ostrovů a mořskými želvami Vás seznámíme během šnorchlovacího výletu v okolí ostrova.

Den 8.
Volný program.

Den 9.
Tento den nás čeká přesun zpět na Ostrov Bali, do mystického města Ubud. Večer strávíte kulturou a to návštěvou typického balijského tance.

Den 10.
Okolí Ubudu nabízí krásné pohledy na zelená rýžová pole a také chrámy v přírodě. Navštívíme údolí s chrámem a hrobkami králů a královen, Gunung Kawi, bambusovou vesnici Pengliuran, pokocháme se výhledy u sopky Batur, ochutnáme cibetkovou kávu a den zakončíme očistnou koupelí v posvátných pramenech Tirta Empul.

Den 11.
Čeká Vás dopolední návštěva Opičího pralesa – unikátní přírodní rezervace a hinduistického chrámového komplexu. Odpolední čas je určený pro Vaše nákupy, masáže a relaxaci.

Den 12.
Tento den zahájíme dvoudenním výletem do samého srdce balijské přírody. Začneme návštěvou tichého chrámu Batukaru, obklopeného sopkami a džunglí. Budeme pokračovat lehkým trekkingem po nekonečných, krásně zelených rýžových terasách Jatiluwih, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Den zakončíme v horké, přírodní vodní lázni, na tajmén místě uprostřed džungle. Naše ubytování bude též zajištěno na velmi odlehlém místě uprostřed krásné přírody.

Den 13.
Ranní ptáče, dál doskáče – den zahájíme brzy, procházkou přes balijské vesnice a zahrady s místním kořením. Vyvrcholením lehkého treku v panenské balijské přírodě bude návštěva nejvyššího místního vodopádu Sekumpul. V odpoledních hodinách nás čeká návrat zpět do Ubudu.

Den 14.
Volný program.

Den 15.
Rozloučení. Odjezdový den.

Proč se přidat k této výpravě?

 Na základě našich zkušeností jsme vybrali ta nejkrásnější (a také tajná) místa na Bali a ostrovech Gili, které můžete během dvou týdnů vidět, zažít a poznat.

 V rámci našeho programu si Bali užijete na druhou a vzpomínek budete mít nesčetné množství.

 Cestujeme v malé skupině, po pár dnech si budete připadat jako kdybyste byli na dovolené s partou kamarádů. Nová přátelství jsou na konci každé výpravy samozřejmostí.

 Po celou dobu pobytu jsme s Vámi či poblíž, nemusíte se tedy bát, že byste byli na cokoliv sami.

 Získáváte od nás tipy, kde se dobře najíst, kam zajít na jógu, jaká místa navštívit ve volném čase a nebo kde výhodně nakoupit.

 Naše hosty to s námi baví. Přesvědčit se můžete zde.

 

 Cena 23 900 Kč.

Minimální počet účastníků je 6, maximální počet 12.

Cena zahrnuje:
Ubytování se snídaní na 14 nocí v hotelech 3*
Místní přepravu v rámci plánované trasy (přemísťovat se budeme soukromými minivany, osobními vozy, lodí)
Vstupné na všechny plánované aktivity dle itineráře, lodní lístky (osobní aktivity nad rámec programu nejsou zahrnuty v ceně)
Osobní cestovatelský deníček
Kompletní organizační služby česky hovořící delegátky (Adéla Metlická Lustyková)
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR (cena se pohybuje v rozmezí 16 000 – 20 000, můžeme též zařídit), stravné, cestovní pojištění, osobní výdaje

Ubytování:

Ubytování je zajištěno pro vaše maximální pohodlí, v lokálním stylu, ve dvoulůžkových pokojích (1 osoba na pokoji za příplatek 5000Kč) s vlastní koupelnou, klimatizací, bazénem a krátké docházkové vzdálenosti od moře (Amed, Gili).

Zaujal Vás balíček Poznávání Bali a ostrovů Gili? Máte doplňující dotazy? Neváhejte nás kontaktovat!

14 + 12 =

Copyright © 2018  Essence for Life – inspirace ze světa

Designed by Martin Netrval