Pánská jízda v Laosu

termín 4. –  15. listopad 2019

Plánujete s kamarády příjemné povyražení a nebo chcete prožít netradiční pánskou jízdu? Láká Vás nedotčená příroda a zážitky, na které jen tak nezapomenete? V tom případě by se Vám mohla líbit tato cesta do samého srdce Laosu, které je vytvořená pro opravdové dobrodruhy!

Podrobný itinerář cesty:

 

3.11. DEN 1. Přílet do Vientiane, úvodní slovo, volný program.

4.11. DEN 2. Vientiane

Dopoledne Vás čeká návštěva nejposvátnější budhistické stúpy Pha That Luang. Bude následovat přejezd do příjemného prostředí Buddhova parku Xieng Khuan, propojujícím hinduistickou a budhistickou filozofii do jednoho celku. Tento den si zakončíte návštěvou lokálního pivovaru Lao Beer.

5.11. DEN 3. Přesun na přehradu Ang Nam Ngum.

Tento den Vás čeká přesun na přehradu Ang Nam Ngum, do samotného srdce rybářských vesnic. V odpoledních hodinách podniknete trek (2-3hod) po okolních rybářských vesnicích, kde se seznámíte s životem místních obyvatel. Navštívíte lokální trh, naučíte se, jak správně filetovat ryby, zkusíte si uvařit jednoduché rybí pokrmy, které ihned ochutnáte.

6.11. DEN 4.  Ang Nam Ngum

Tento den strávíte sportovně i relaxačně, u jezera. Čekají Vás vodní aktivity, koupání a výlet na lodi spojený s rybolovem. Dozvíte se o tomto náročném živobytí a zkusíte si, jaký je život rybáře.

7.11. DEN 5přesun do vesnice Vang Vieng

V odpoledních hodinách se přesunete do klidného, lehce ospalého městečka v horách, u řeky Nam Song. Jedná se o idylické prostředí přírody a večerního života, který Vás neomrzí.

8.11. DEN 6. VANG VIENG 

Vang Vieng umí být přes den velmi dobrodružnou destinací, zaměřenou především na vodní sporty či jiné sportovní aktivity. Tento den strávíte nabitým programem – lezením ve stezkách stromů, raftingem po řece, plaváním v modré laguně a jízdou na kayaku.

9.11. DEN 7. VANG VIENG 

Volný den.

10.11. DEN 8. Přesun do města LUANG PRABANG. 

Po příjezdu do historického hlavního města bývalého království Lan Xang, evidovaného ve světovém dědictví UNESCO, se ubytujete a projdete po městě. Navštívíte místní „svatý“ kopec Phu Si s výhlídkou, nabízející úchvatné výhledy do okolí. V podvečer navštívíte typické noční trhy.

11.11 DEN 9. LUANG PRABANG

Vyzkoušejte si začít den brzy, tichým obřadem, tedy darováním obětin budhistickým mnichům. Budete pokračovat cestou za město a jako správní Laosané si vyzkoušíte zemědělný život na rodinné bio farmě Living Land. Dozvíte se, co všechno obnáší výroba rýže a sami si všechny kroky procesu její výroby vyzkoušíte.

12.11 DEN 10. LUANG PRABANG

V tento den je nachystán další lodní výlet, tentokrát po mocné řece Mekong. Navštívíte okolní vesnice, kde chudí, ale zruční Laosané, vyrábějí krásné výrobky z hlíny a ručně vyráběného papíru. Navštívíte Hmongskou vesnici, která žije svým vlastním životem oproti příjemně rušnému Luang Prabangu. Den zakončíte prohlídkou chrámu Wat Xieng Thong.

13.11 DEN 11. LUANG PRABANG

Tento den si vychutnáte za městem, v přítomnosti slonů ze záchranářské sloní stanice Mandalao. Naučíte se, jak správně se slonem komunikovat, projdete se s nimi v džungli a pokud podmínky dovolí, vykoupete se s nimi v řece. Odpolední čas si užijete příjemným osvěžením a koupáním v tyrkysových jezírkách a mentolových kaskádách u vodopádů Tat Sae.

14.11 DEN 12. LUANG PRABANG

Volný den.

15.11. DEN 13. LUANG PRABANG

Hromadné rozloučení. Odletový den.

Cena: 25 490,- / osoba

Minimální počet účastníků je 6, maximální počet 12.

Cena zahrnuje:
Ubytování na 12 nocí ve dvoulůžkových pokojích 3* standardu vč. snídaní
Místní přepravu v rámci plánované trasy (přemísťovat se budeme především minivany a tuk-tuky)
Vstupné na všechny plánované aktivity dle itineráře, lodní lístky (osobní aktivity nad rámec programu nejsou zahrnuty v ceně)
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR, cestovní pojištění, poplatek za turistické vízum (30 USD/osoba) – hradí se na letišti po příletu, osobní výdaje

Doplňující informace:

Počasí lze v dobu pobytu předpokládat především teplé a slunečné, kolem 30 stupňů. Nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém a plavky. V horách bývají chladnější večery – doporučujeme přibalit i oblečení s dlouhými rukávy. Vzhledem k několika přesunům doporučujeme cestovat s krosnou, batohem a oblečením sportovního typu.

Očkování do Laosu je pouze doporučené, obecně v rámci asijských destinací doporučujeme očkování žloutenky typu A,B, břišní tyfus a tetanus. Podrobnější informace získáte na Vaší nejbližší klinice cestovní medicíny.

Pro vycestování potřebujete cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců od vstupu do cílové destinace.

Kapesné doporučujeme vzít s sebou ve valutách (USD), platit kartou není zcela běžné, nicméně je možné vybírat z bankomatů. Strava tvoří nejlevnější položku rozpočtu, pokud se budete občerstvovat lokálně, postačí Vám kapesné 10-20USD/den.

Letenku pomůžeme rádi zajistit – její cena se pohybuje kolem 20 000,- (Praha-Vientiane, Luang Prabang-Praha)