Dobrodružná Srí Lanka 
termín: 8. – 19.11.2020

Šrí lanka neboli Cejlon je pohádkový ostrov nedaleko rovníku. Je tak rozmanitá, že objevit ji celou by Vám zabralo i klidně celý rok pobytu. My jsme vybrali to nejlepší, co tento ostrov nabízí.

Vypravíme se do zelených hor, čajových plantáží, na „konec světa“ a také nakrmit a pozdravit naše oblíbené slony. Závěr pobytu se zrelaxujeme na plážích, abychom nabrali dostatek energie do české zimy.  

Den 1 – 8.11. NEGOMBO
Transfer do rybářského mestečka Negombo (10 km od letiště) do hotelu v blízkosti pláže – relax, aklimatizace.

Den 2 – 9.11. přes PINNAWALU do SIGYRIYE
Po snídani následuje přesun do sloní nadace Millenium Foundation, kam půjdeme slony společně vykoupat v řece. Strávení čas s těmito tvory a jejich opatrovníky nám pomůže dozvědět se více o jejich životě a současně podpoříme existenci tohoto dobročinného projektu. Po obědě bude následovat přesun do oblasti Sigyriye, se zastávkou v Dambulle, kde navštívíme nejlépe zachovalý jeskynní chrám plný Buddhů patřící pod správu UNESCO. 

Den 3 – 10.11. OKOLí SIGYRIYE
Po snídani nás bude čekat výšlap na skálu Pidurangala s krásným výhledem na Lví horu Sigyriyu a okolní džungli.
Odpolední program volný – tento čas lze využít pro celotělové ajuvérdské masáže a další srí lanské procedúry. 

Den 4 – 11.11. OKOLí SIGYRIYE
Po snídani je možné pro zájemce domluvit návštěvu ekologické kulturní vesnice spojenou s obědem, podpoříte tak místní komunitu a seznámíte se, jak žijou místní obyvatelé. Odpoledne se vydáme na safari do národního parku Kaudulla, kde žije více než 300 slonů ve volné přírodě – zde je zažijete v jejich přirozeném prostředí. 

Den 5 – 12.11. KANDY 
Po snídaní se přesuneme do města Kandy, po cestě nás čeká návštěva klášterního komplexu Aluvihara, který hrál významnou roli v historii buddhismu na Srí Lance. Tady se totiž do písemné podoby přepsaly texty Buddhova učení. Nejzajímavějším zdejším místem je skupina jeskynních chrámů. Nevynecháme ani zastávku v místní zahradě s kořením, které se na Srí lance pěstuje už po staletí – viděli jste růst pepř, skořici a další vzácné ayuvérdské klenoty?  Po odpoledním příjezdu do města budete mít volný program pro Váš relax či obhlídku města. Pro zájemce bude možné zorganizovat večerní kulturní program se srílankou hudbou, tancem, chozením po žhavých uhlíkách.

Den 6 – 13.11. Z KANDY do NUWARA ELIYA
Po snídani se přesuneme do nejvýše položeného místa Srí lanky, britského městečka Nuwara Eliya, přezdívaného Malá Anglie. Po cestě navštívíme čajovou továrnu, abychom se seznámili, jak se vyrábí pravý srí lanský čaj! Po příjezdu do městečka Nuwara Eliya budete mít volno, které lze využít k procházce tímto krásně zeleným koloniálním městem.

Den 7 – 14.11.
 směr ELLA
Brzy ráno se vydáme za unikátní krajinou náhorní planiny do národního parku Horton plains. Zde se probudíme ranním trekkingem v pravěké přírodě, za vodopádem a na oblíbenou a dechberoucí vyhlídku Konec světa. Jakmile budeme mít dost, vrátíme se zpět do městečka Nuwara Eliya na železniční stanici Nanu Oya, odkud se vydáme lokálním vláčkem po nádherné vyhlídkové trase do Elly. Po příjezdu do Elly bude možné dle časových možností navštívit vodopád Rawana.

Den 8 – 15.11. z ELLAY až na jih 
Po snídani nás čeká nenáročný výstup na tzv. Malou Adamovu horu, mezi čajovými plantážemi a sběračkami čaje. Poté, na vyhlídce Nine Arch Bridge vyčkáme na průjezd vláčku a následně se po obědě vydáme relaxovat do plážového letoviska na jih ostrova. 

Den 9 – 16.11. Hiriketiya
Volný program, odpočinek v boho hotelu balijského stylu Dots Bay house.

Den 10 – 17.11. Hiriketiya
Volný program, odpočinek v boho hotelu balijského stylu Dots Bay house.

Den 11 – 18.11. Hiriketiya
Volný program, odpočinek v boho hotelu balijského stylu Dots Bay house.

Den 12 – 19.11. odletový den
Odlet do ČR, transfer na letiště.

Cena: 22.000,- / os.

Cena zahrnuje: ubytování se snídaní na 11 nocí v osvědčených hotelech 3*, soukromou přepravu minivanem s osobním řidičem v rámci vypsané trasy, vlakový lístek, skupinový transfer z/na letiště, česky mluvící delegátku Adélu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezhrnuje: letenku v termínu (kolem 18.000Kč/osoba), vízum 35USD, vstupné na uvedené aktivity (cca 3000Kč) cestovní pojištění, spropitné a dobrovolné příspěvky v místě. 

 

 

Máte zájem se výpravy zúčastnit?

Kontaktujte mě emailem adela@essenceforlife.cz či přes tel./WhatsApp +420 737 575 688. 
Dáme Vám více podrobností k pobytu, zařídíme rezervaci letenky, vyřídíme pojištění a připravíme Vás na cestu. Jsme tu pro Vás.

10 + 8 =