Dobrodružné BALI & JÁVA

Termín:  13.- 27.6.2021 / podzim 2021

Na této cestě se rozhodně nudit nebudete! Každý den nás čeká dobrodružství, na které budete ještě dlouho vzpomínat. 

 

Naše cesta spojuje poznání spirituálního ostrova Bali a zcela odlišný život na sousední Jávě. Vůně vonných tyčinek a posvátné chrámové oblasti, rýžové terasy, lokální tance a především dobrodružný výšlap na sopku Iljen, kde lze spatřit SVĚTOVÝ UNIKÁT – světélkující modrý plamen hořící lávy. Vy můžete být součástí!

Proč zažít Bali? Zde načerpáte harmonický klid. Pozitivní nálada ostrova bohů a démonů je nakažlivá. Seznámím Vás s místní hinduistickou kulturou a lokálními zvyky. Uvidíte významné chrámy a nekonečná rýžová pole, okusíte očistné prameny, ochutnáte lokální kychyni, ale především poznáte opravdový život místních obyvatel. Poznáte ostrov Bohů jinak, v jeho opravdové kráse.

Proč jezdíme na Jávu?  Protože má co nabídnout a je stále velmi původní – především region, ve kterém se budeme pohybovat! Staneme se součástí vesnického života regionu Banyuwangi. Užijeme si hlavně přírodu, co nám síly stačí! 

Co nás čeká? 

 

DEN 1. Dopravíme se z letiště na ubytování do Canggu. Seznámím Vás s okolím a bude prostor poznat se navzájem.

DEN 2. Záměrně máte volný den, je totiž vždy aklimatizační. Strávit ho můžete na pláži, na surfu, na lekcích jógy nebo u bazénu s drinky v ruce. 

DEN 3. Zajedeme si na jižní cíp ostrova Bali – Bukit. Čeká nás celodenní výlet, první ranní zastávka bude na rybím trhu v Jimbaranu, odkud se ryby vyváží do všech balijských restaurací. Následovat bude návštěva mořského chrámu na útesech vysokých 80m, Uluwatu, kde pozdravíme drzé opičky. Po obědě si projdeme Národní kulturní park s monumentálními hinduistickými sochami včetně nejvyšší sochy boha Višnu na světě. Zde se také seznámíte s balijským tancem. Pozdější odpoledne si užijeme na pláži, kde počkáme na západ slunce.

DEN 4. Přesuneme se Jávu. Po cestě se protáhneme trekkingem v rýžových terasách Jatiluwih, které patří na seznam UNESCO. Po zbytek cesty se budeme kochat krajinou z auta a trajektu, než dojedeme do cíle – vesnice Banyuwangi.

DEN 5. Tento den je pro Vás volný. Se zájemci si můžeme udělat šnorchlovací výlet nebo se seznámit s okolím na motorkách.   

DEN 6. Na tento den nebudeme moc spát. Vydáme se na noční výšlap na sopku Iljen, jejíž kráter je známý modrými plameny světélkující síry (jako jedno místo ze dvou světových unikátů). Počkáme na východ slunce a užijeme si trekking zpět do základního kempu. Po návratu ze sopky zrelaxujeme, čeká nás zasloužený odpočinek v přírodních termálních pramenech.

DEN 7. Tento den budeme poznávat jávskou vesnickou kulturu. Návštívíme lokální zemědělce, dozvíme se o pěstování kávy a ovoce. Navštívíme také továrnu na zpracování síry.

DEN 8. Vydáme se do zcela odlišné krajiny, na návštěvu jávského safari do národního parku Baluran. Jakmile skončíme s pozorováním zvířátek, užijeme si odpočinek na blízké pláži.

DEN 9. Tento den nás čeká návrat na ostrov Bali (dle času zastavíme na vyhlídkách či v buddhistickém chrámu Brahma Vihara) , po příjezdu zakotvíme v přímořské vesnici Lovina.

DEN 10. Vstaneme brzy a vydáme se na ranní výlet za pozorováním delfínů. Odpoledne bude volné, můžete jej využít k odpočinku na pláži nebo jiným aktivitám (šnorchlování, průzkum města).

DEN 11Přesuneme se do mé oblíbené oblasti spirituálního města Ubud. Po cestě si uděláme procházku na vodopád Git Git a zastávíme na focení u známé hinduistické brány v oblasti Bedugul.

DEN 12. Dopoledne návštívíme posvátný opičí chrám, městskou džungli Monkey Forest – unikátní lesní přírodní rezervace s hinduistickým chrámovým komplexem. Odpoledne budete mít volné na nákupy, jógu, masáže a další aktivity, které toto město nabízí.

DEN 13. Vydáme se na celodenní výlet po okolí Ubudu, za chrámovým komplexem s hrobkami králů a královen Gunung Kawi. Navštívíme posvátné prameny Tirta Empul, ve kterých provedeme očistnou koupel. Odpolední siestu si vychutnáme výhledy na rýžová pole s ochutnávkou balijské kávy a čaje.

DEN 14. Tento den máte volny pro své vlastní aktivity. Fakultativně je možné zajistit zábavnou školu vaření spojenou s obědem, návštěvu zvukové terapie v pyramídách, návštěvu Bali Safari, výlet na ostrov Nusa Penida či jiné aktivity.

DEN 15. Tento den už nás čeká jen loučení a odvoz na letiště. 

Tak co, těšíte se? 

 

 

Proč se přidat k této výpravě?

V krátkém čase prožijete to nejzajímavější z ostrovů Bali a Jáva. Neustále objevujeme nová místa a aktivity a trasy aktualizujeme pro Baší maximální spokojenost.

V rámci našeho vedení poznáte kulturní rozdíly ostrovů Bali a Jáva, užijete si okouzlující přírodu a místní zvyky.

Cestujeme v malém kolektivu, což nám umožňuje věnovat se Vám na maximum. Zaručujeme, že po pár dnech si budete připadat jako kdybyste byli na dovolené s partou kamarádů. 

Po celou dobu pobytu jsme s Vámi či poblíž, nemusíte se tedy bát, že byste byli na cokoliv sami. Jsme Vaše podpora a parťáci na cestách. 

Získáte od nás tipy, kde se dobře najíst, kam zajít na jógu, jaká místa navštívit ve volném čase a nebo kde výhodně nakoupit.

Naše hosty to s námi baví. Přesvědčit se můžete zde, kde najdete reference od našich klientů. 


Pokud si stále nejste jistí, ZDE si můžete přečíst, jak přistupujeme k naším výpravám a PROČ VYRAZIT na dovolenou S NÁMI.

 

termín 13. – 27.6. 2021 / podzim 2021, cena 27 700 Kč /os. 

Minimální počet účastníků výpravy je 6.

Cena zahrnuje:
Ubytování ve sdíleném dvojlůžkovém pokoji se snídaní na 14 nocí v hotelech 3*
Privátní přepravu v rámci plánované trasy (přemísťovat se budeme soukromým minivanem, osobními vozy, trajektem)
Vstupné na všechny plánované aktivity dle itineráře, lodní lístky na trajekt 
Osobní cestovatelský deníček
Kompletní organizační služby česky hovořící delegátky 
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR, stravné, cestovní pojištění, osobní výdaje  

Ubytování:

Ubytování je zajištěno pro vaše maximální pohodlí, standartně ve dvoulůžkových pokojích
(1 osoba na pokoji za příplatek 6500 Kč) s vlastní koupelnou, klimatizací, hotelovým zázemím s bazénem.
Využíváme tyto partnerské hotely: Sedasa Lodge, Indah Ketapang, Aneka Lovina Villas and Spa, Bubu Suite. 

Máte zájem se výpravy zúčastnit?

Kontaktujte mě emailem adela@essenceforlife.cz  či přes tel./WhatsApp +420 737 575 688. 
Dáme Vám více podrobností k pobytu, zařídíme rezervaci letenky, vyřídíme pojištění a připravíme Vás na cestu. Jsme tu pro Vás.

...nebo vyplňte tento kontaktní formulář na cestu po Bali & Jávě.

10 + 4 =