Expedice Madeira

Termíny:   24.-31.5.2019    a   12.-19.7.2019

Portugalská Madeira okouzluje svou barevností přírody. Nabízí krajinu podobnou jižní Americe, Skotku či Novému Zélandu. Navíc se v ní cítíte jako v botanickém ráji – ohromující množství barevných květin, lemující se pás vysokého pohoří a koupání v přírodních bazénech. Madeira nabízí přírodní krásy a dobrodružství, stále je na co se dívat a co podnikat! A tak, máte-li rádi přírodu, přidejte se k naší poznávací expedici na Madeiru!

24.5./ 12.7. Den 1.
Příletový den. Transport z letiště na ubytování do městečka Funchal. Přivítání a společné seznámení.

25.5./ 13.7. Den 2.
Tento den zahájíme ranním jógovým protažením ve stylu hatha jógy. Po klidném ránu vyrazíme na obhlídku města Funchal – projdeme se malebnými uličkami a nasajeme místní atmosféru. Čeká nás vycházka kolem pevnosti Palacio de Sao Lourenco z 16. století, katedrály , zastavíme se v nejstarší stáčírně vína na ostrově a na závěr dne pokoupíme na tržnici Mercado dos Lavradores nabízející ručně vyráběné suvenýry a produkty patřící ke zdejší barevné kultuře.

26.5. / 14.7. Den 3.
Čeká nás celodenní výlet po východní části ostrova
. Den zahájíme návštěvou horského městečka Camacha vyhlášeného ruční výrobou proutěných košů, budeme pokračovat výhlídkovou trasou Santo de Serra až na významnou vyhlídku Portela nabízející okouzlujícími výhledy na Porto da Cruz a Eagles Rock. Nevynecháme typické domečky ve vesnici Santana. Oběd si vychutnáme v restauraci vytesané ve skále. Následně budeme pokračovat z Ribiero Frio nenáročnou procházkou po levádách až k výraznému sklanímu „balkónu“ Balcoes s překrásnými výhledy na údolí Ribeira da Metada. Po tomto treku vyjedeme do srdce ostrova na vrchol hory Pico de Ariero (1818m.n.m.), nabízející výhledy mimo jiné na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo a část Údolí jeptišek. Na zpáteční cestě nás čeká poslední zastávka v městečku Monte, kdy budeme mít možnost svézt se unikátním silničním tobogánem v proutěných vozíkách.

27.5. / 15.7. Den 4.
Po předchozím výletním dni protáhneme v ranních hodinách tělo sunrise jógou na blízké pláži. Poté následuje den volna a relaxace. Zájemcům bude možné zajistit fakultativně výlet na pozorování velryb a delfínů či celodenní trek po levádách. Tento den zakončíme společným piknikem na pláži s degustací lokálního vína.

28.5. / 16.7. Den 5.
Pátý den strávíme poznáváním naopak západního pobřeží ostrova.
Po snídani v ranních hodinách se vydáme směrem k rybářské vesnici Câmara de Lobos, která se nachází 5 kilometrů od Funchalu a je pojmenována po Tuleních středomořských. Tuto malebnou vesnici si oblíbil i Winston Churchill při zkrášlování místních budov. Zcela jistě ochutnáme typickou „ponchu“, což je nápoj z čerstvé citronové a pomerančové šťávy, medu a likéru z cukrové třtiny, podávanou ve všech restauracích a tavernách. Dále budeme pokračovat na evropsky nejvyšší mořský útes Cabo Girão (589m. n. m.), poskytující dech beroucí panoramatický výhled na širé moře a okolí. Naše cesta poté povede k ústí řeky, kde se v údolí nachází město Ribeira Brava a dále projdeme kouzelnou stezkou průsmykem směrem k náhorní plošině Paul da Serra (1400 m. n. m.). V neposlední řadě prozkoumáme turisticky velice oblíbenou vesničku Porto Moniz, unikátní několika přírodními vulkanickými bazény, vytvořenými pozůstatky útesů a lávovými kameny. Bazény se svou křišťálově čistou vodou lákají k osvěžení a koupání. V této oblasti nás také čeká obědová pauza v jedné z místních taveren. Po obědě se vydáme k severnímu pobřeží, k jedné z nejkrásnějších pláží Madeiry – Seixal s černým lávovým pískem. Zastavíme se také u vesnice Sao Vicente, která nabízí atraktivní komplex jeskyní lávového původu. Při zpáteční cestě projedeme krásná zelená údolí Encumeada a Serra de Agua.

29.5./ 17.7. Den 6.
Tento den začneme v parku Almirante Reis, kde nastoupíme na kabinovou lanovou dráhu a necháme se 15 minut vynášet nad střechami domů zahradního města Funchal. Na jejím konci nás čekají nekonečné zelené plochy malebné městské části Monte. Zde můžete navštívit bezpočet muzeí, kostelů, kapliček a parků. Dále se po obědě vydáme do nádherného botanického komplexu Monte Palace Tropical Garden, který slibuje tři patra a 70 000 čtverečních metrů kolekcí exotických rostlin, pocházejících z celého světa. Kombinace architektury a božského klidu vytváří dokonalý moment pro zastavení a odpočinek. Večerní hodiny jsou určeny pro relaxaci a volný program.

30.5./ 18.7. Den 7.
Volný den. (Zájemcům je možné zajistit výlet na levády, pozorování velryb, delfínů či jiné výlety)

31.5. / 19.7. Den 8.
Závěrečné zakončení a rozloučení. Odvoz na letiště.

Cena: 12 990 Kč 

Minimální počet účastníků je 6, maximální počet 12.

Cena zahrnuje:
Ubytování se snídaní na 7 nocí v hotelu 3*
Dopravu z/na letiště
2 x celodenní výlet (tj. transfery minivanem, 1x oběd)
2x lekce jógy v podání lektorky Lucie Machové
Kompletní organizační služby česky hovořící koordinátorky Adély Metlické Lustykové 

*Pro rezervaci místa  vyžadujeme platbu 50%. Zbylých 50% můžete uhradit měsíc před odletem.

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR (přímý let Praha – Funchal cca 8500Kč), cestovní pojištění, vstupné na uvedené aktivity, osobní výdaje

Zaujal Vás balíček Expedice Madeira? Máte doplňující dotazy? Rádi byste ze pobytu zúčastnili? Neváhejte nás kontaktovat!

9 + 2 =

×

Dobrý den!

Jsme Vám k dispozici na WhatsApp, napište nám zprávu hello@quadlayers.com

× Jak Vám můžeme pomoci?