Ochutnejte Bali a Indonésii | minifestival | hotel LEV 4*, Lovosice

 náhradní termín 9.10.2021

Přinášíme kus Bali a Indonésie přímo k Vám! Seznámíme Vás s indonéskou kulturou, představíme pravý balijský tanec v podání balijské tanečnice, ve spolupráci s indonéskými kuchaři navaříme pravou indonéskou kuchyni a povíme Vám naše cestovatelské zážitky z tohoto koutu světa. To vše v podání milovníků přírody, Indonésie a také samozřejmě cestovatelských nadšenců.

 


Indonésie je země nekonečných možností. Přijďte se seznámit.

Program aneb na co se můžete těšit?

13 – 18.00 Indonéské kávové odpoledne. Přijďte ochutnat kávu ze Sumatry, zakousnout pravý indonésky dezert a pokochat se fotkami z cest. 

Vstupné ZDARMA. Přijďte s celou rodinou 🙂 
V areálu hotelu nebude chybět cestovatelský konzultační koutek, chystáme také aktivity pro děti, stánek s balijskými suvenýry nebo také minivýstavu artefaktů a fotografií z cest po Indonésii.

13.30 – 14.30 Jak spolu souvisí outloni, káva a Sumatra? – přednáška Františka Příbrského

z neziskové organizace Kukang Rescue Programme z.s.

Projekt Kukang Coffee podporuje místní farmáře v produkci environmentálně šetrné kávy spojené s ochranou místních populací divokých zvířat. Od roku 2020 je tato káva sumaterských farmářů, kteří chrání outloně, luskouny a další divoká zvířata, prodávána v České republice ve stejnojmenné kavárně Kukang Coffee v Ústí nad Labem. Jaký je příběh milovníka zvířat a jaká je Sumatra, tak o tom se dozvíte na této přednášce.

Doporučené vstupné 100,-. Svým příspěvkem podpoříte neziskovou organizaci Kukang Rescue Programme z.s. Vstupenku je možné pořídit v předprodeji ZDE.

 

 15 – 16.30 Indonésie – palmy, želvy, šamani | přednáška Hanky Svobodové 

z neziskové organizace Chráníme mořské želvy z.s.

Oblast Berau na východním Borneu je územím s největší biodiverzitou na světě – nejstarší a nejkrásnější korálové útesy, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, žraloci velrybí a především tisíce mořských želv. Místní maličké ostrůvky tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě. Potravu zde hledají i velmi vzácné, kriticky ohrožené karety pravé. Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale velmi rychle mizí. Na pevnině rostou plantáže palmy olejné, v moři plave plast, želvy ubývají. Hana Svobodová jich tu už ale se svým týmem zachránila více než 2 600 000 a každý den přibývají další. Chcete vědět, jak se člověk ze země bez moře může stát ochranářem v tropech a co to obnáší, jak se dá vztah místních lidí k přírodě posouvat, nebo jak můžeme želvám pomoci i my? Budete vítáni..

Doporučené vstupné 100,-. Svým příspěvkem podpoříte neziskovou organizaci Chráníme mořské želvy z.s.. Vstupenku je možné pořídit v předprodeji ZDE.

 

16.45 – 18.00 Za kouzelnou kulturou na Bali a cestovatelskými unikáty na Jávu | přednáška Adély a Honzy Metlických

Mystický ostrov Bohů – Bali a nejlidnatější ostrov světa – Jáva. Oba ostrovy jsou zajímavé cestovatelské cíle a ikdyž jsou oba součástí Indonésie, jsou přitom zcela odlišné! 
Projdeme se po jávském kulturním centru Jogjakartě, zavítáme do největšího budhistického chrámu na světě Borobodur, ale také navštívíme místní rodiny a stále ještě aktivní vulkán Iljen, kde lze pozorovat modré plameny hořící síry. Bali, ostrov bohů a démonů a v posledních letech také oblíbený cíl turistů. Přiblížíme si tradice a zvyky místních obyvatel a povíme Vám, proč je to místo, které má tak kouzelnou energii. Představíme Vám některé místní chrámy a posvátná místa.
Společně poodhalíme krásu těchto dvou ostrovů.

Doporučené vstupné 100,- 

 

VEČERNÍ PROGRAM s indonéským rautem:

18.30 – 22.00 INDONÉSKÝ TANEC & RAUT & BESEDA 
Připravili jsme pro Vás unikátní balijské menu, které budete moci ochutnávat v rautové podobě!
Na co se můžete těšit?

Výtečnou kuřecí polévku s kokosovým mlékem SOTO AYAM s krevetovými chipsy KROEPOEK. Zeleninový salát GADO GADO s tofu a arašídovou omáčkou.

MIE GORENG neboli smažené nudle s vaječnou omeletou a krájenou okurkou.

NASI GORENG aneb smažená rýže se sázeným křepelčím vajíčkem.

PEPES IKAN čili filet mořského vlka v banánovém listě s pikantní pastou.

Indonéský dezert, který Vám necháme jako překvapení 🙂 

Také už se Vám sbíhaí sliny?  

 

18.30 Pozvánka do Indonésie paní ambasadorky & balijské taneční vystoupení

20.30 – 22.00 beseda s režisérem JIRKOU NOVÁKEM a hercem ROMANEM ZACHEM o CESTÁCH PO INDONÉSII

Zbývá posledních 30 míst!!!  Rezervaci míst je třeba provést nejpozději do 5.10. Vstupné na raut & taneční vystoupení & večerní besedu 749,- / osoba je možné objednat na emailu adela@essenceforlife.cz nebo koupit v odkazu níže. 

Těšíme se na Vás!

Předprodej akce

Předprodej akce