Jógová dovolená na Madeiře s Ivou Ceradskou

Termín: 19.-26.8.2022  

Portugalský ostrov Madeira v Atlantickém oceánu působí jako rozkvetlá zahrada s příjemným podnebím po celý rok. My jeho návštěvu spojíme s jógou, technikami mindfulness a elementy ohně a vody, které jsou pro toto místo tak typické! Budeme společně plynout, objevovat krásy přírody a využívat mocnou sílu tohoto ostrova. Budete mít možnost nejen se zrelaxovat v prostředí nespoutané barevné přírody plné květin, ale především si užít jógu všeho druhu – jemnou, pomalou, procítěnou a jinovou, ale také svižnou dynamiku, která vás nabudí a nastartuje vnitřní oheň.

Lekcemi provází lektorka Iva Ceradská, která je v oboru fitness, sportu a jógy velmi zkušeným profíkem. Její záběr je široký, od yin jógy, přes power jógu, vyniasu, jógu pro zdravá záda či dětskou jógu. Budete mít tedy možnost v rámci pobytu ochutnat průřez jejích zkušeností, které se protnou v rámci všech jógových lekcí. Samozřejmostí je kvalita a správné, zdravé nastavení v pozicích a jejich korekce, stejně jako vědomé navedení a individuální přístup spojený s respektováním vašeho vlastního těla.

Pokud budete cestovat s dětmi, bude možné zorganizovat i dětskou jógu dle domluvy.

Více o Ivče najdete na jejím webu: https://ic-yoga.cz  – můžete na ni směřovat své dotazy ohledně jógy, pokud nějaké máte, rádi vše zodpovíme. 

Těšit se můžete na tento společný program: 

Den 1 – Příletový den, ubytování, společné seznámení, koordinační schůzka, jógový večer a společné naladění v kruhu. 

Den 2 – Ranní jógové pozdravení, snídaně, ve volném čase prostor pro pěší vycházku do města – katedrála Sé, parky, ulička s pomalovanými dveřmi, pláž, tržnice, pevnost Sao Lorenco, lanovka a tropická zahrada, do hotelu je možné se vrátit dle nálady pěšky či autobusem, večerní všímavé jógové zklidnění s využitím technik mindfulness.

Den 3 – Ranní jóga, snídaně, volný den, podvečerní jógová lekce s pozdravy měsíci. Zájemci se mohou přidat na celodenní průvodcovaný výlet po východní části ostrova, dle obsazenosti počítat cca 40EUR/osoba – chystá se pěší turistika „do Afriky“ po výběžku Sao Lorenco, dle času také několik zastávek v okolí (vyhlídka, zastávka u sochy Ježíše,…), je možné také přiobjednat lodní vyjížďku za pozorováním tuleňů (z cípu ostrova podél pobřeží zpět na parkoviště v ceně 25EUR/os.) 

Den 4 – Po ranním jógovém probuzení a snídani se se zájemci vydáme za koupáním v bazénech na útesech poblíž hotelu. Po návratu na hotel si užijete podvečerní jógu a zvědomění prožitého. Aktivnější zájemci mohou zvolit průvodcovaný výlet po levádách (cena dle obsazenosti vozu cca 40EUR) či výlet člunem na delfíny a velryby (cca 50EUR/os.)

Den 5 – Ráno vás čeká svižná jóga, snídaně a volný den, který můžete prorelaxovat, využít k vlastní jógové praxi.. Večerní jóga se ponese ve svižnějším duchu se závěrečný zklidněním. Zájemci se mohou přidat na průvodcovaný trek (cena dle obsazenosti počítat cca 40EUR/osoba) po levádě 25 Fontes, se zastávkou ve vavřínovém pralese a koupáním ve vulkanických bazénech v rybářské vesnici Porto Moniz.

Den 6 – Ranní lekce se ponese v rytmu letícího draka, proložená zklidňujícími jinovými pozicemi. Po snídani následuje volný den, který můžete využít k vlastnímu programu. Potkáme se až večer při jemném večerním jógovém protažení. Zájemci mají možnost se přidat na trekový výlet (cena dle obsazenosti počítat cca 40EUR/osoba) na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo, případně dle času nenáročný trek přes Ribiero Frio po levádách, až k výraznému skalnímu „balkónu“ Balcoes s překrásnými výhledy na údolí Ribeira da Metada.

Den 7 – Ranní jóga, volný den, večerní jóga s kruhem sdílení.

Den 8 – Ranní rozlučková jóga, check out, odjezd na letiště. 

O lektorce Ivče Ceradské

Jakýkoliv pohyb, slunce, voda, příroda a soužití s ní mě provází od malička. Není tedy divu, že mé studijní kroky směřovaly k učitelské aprobaci tělesná výchova a biologie.

V roce 2004 jsem se stala lektorkou jógy pro dospělé  a jak šel čas i lektorkou pro děti a teenagery. Lekce aerobiku, zumby a fitness šly pomalu stranou a moje jógová praxe nabírala čím dál hlubších souvislostí.  Díky józe vnímám náš hektický svět jinak. Životem procházím s lehkostí a častým úsměvem. Inspirací jsou mi všichni moji jógující, rodina, přátelé, svět kolem nás, život v přítomném okamžiku a sdílená radost. Díky józe i občasné chvíle smutku získávají jiný rozměr.

Jóga se stala každodenní a smysluplnou součástí mého života (nejen na podložce). Je pro mě cestou poznání, přijetí a pochopení sebe sama i ostatních. Cestou, která má směr a otevírá další možnosti.“ 

S lektorkou se můžete seznámit na jejím webu ZDE: https://ic-yoga.cz

Cena: 21 200,-

Minimální obsazenost skupiny 10osob. 

Cena zahrnuje:
– Ubytování v hotelu Raga 4* se snídaní (sdílené dvojlůžko) na 7 nocí, samostatný pokoj za příplatek + 4600Kč/pobyt 
– Dopravu z/na letiště minivanem
– Lekce jógy/meditace/tématický workshop s lektorkou Ivou Ceradskou dle programu tj.2xdenně
– organizační a delegátské služby v místě pobytu 

* Výlety s českou průvodkyní nejsou součástí balíčku, je třeba je přiobjednat 

*Pro rezervaci místa sepisujeme cestovní smlouvu a vyžadujeme zálohovou platbu 50%. Zbylých 50% je třeba uhradit měsíc před odletem. V případě zajištění letenky bude platba zohledněna samostatně ve smlouvě.

Zaujal Vás balíček Jógové dovolené na Madeiře s Ivčou Ceradskou? Rádi byste ze pobytu zúčastnili? Máte jakékoliv doplňující dotazy? Neváhejte nás kontaktovat!

12 + 12 =