Poznej kus severního Vietnamu

Termín: 3.-13.9.2023 (či 15.9. v rámci prodloužení)

Objevte to nejlepší ze severního Vietnamu. Zažijte Hanoj, okouzlující Dračí zátoku, poklidný ostrov Cat Ba a horskou Sapu. Poznávejte a relaxujte zároveň!
Vychutnejte si s námi fantastické přírodní scenérie a především zážitek, na který budete vzpomínat po zbytek života – dechberoucí plavbu kajutovou lodí zátokou Halong! VIETNAM VÁS MILE PŘEKVAPÍ!

Den 1. (3.9.) | ODLET Z PRAHY 23:35, mezipřistání v Dubaji, odlet z Dubaje 03:30, přílet do Hanoie 13.15 

Den 2. (4.9.)|  PŘÍLET DO HANOJE ve 13.15
Po příletu vás řidič přivítá na letišti a poté se přesunete do hotelu. Odpoledne máte volné pro prohlídku rušné Hanoje.

Den 3. (5.9.)|  zátoka HA LONG
Tento den přejedete se do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď určenou pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví UNESCO. Čekají Vás opravdu dechberoucí výhledy! Během plavby můžete rybařit, zažijete mini kurz vaření vietnamské kuchyně, zájemce mohu využít plavbu na mořském kajaku. Na tuto plavbu rozhodně nezapomenete!
Na lodi o vás bude postaráno formou plné penze.

Den 4. (6.9.)| HA LONG – Cat Ba
Po snídani zakončíte plavbu jedinečnou krajinou, poté se přesunete na ostrůvek Cat Ba v Dračí zátoce.    

Den 5.-10. (7.-12.9.) | ostrov CAT BA
V tyto dny budete mít dostatek času pro relaxaci na malebném ostrově, ale i poznávání místních krás. 

V rámci pobytu na ostrově Vás čekají tyto výlety: 

 VÝLET DO NÁRODNÍHO PARKU 

Cat Ba je jediné místo na světě, kde žjí lemuři s bílou hlavou, avšak spatřit tuto opičku je téměř nemožné.. Výlet do národního parku bude přesto zážitkem pro všechny milovníky džungle a vzácných biotopů. Mimo setkání se vzácnými motýly, ptáky a cesty kolem žabího jezera vás čeká i nádherná vyhlídka z horských vrcholků na celý ostrov. Od roku 2004 je park chráněný Unesco. 

 VÝLET DO JESKYNĚ HOA CUONG 

Nachází se 20 km od města Cat Ba a pár minut jízdy od přístavu Gia Luan, Jeskyně Hoa Cuong je zvláště oblíbená kvůli nedotčené kráse oblasti a legendám kolem a své fascinující kráse. Název jeskyně znamená Diamantová jeskyně, protože je známá mnoha přírodními stalaktity a stalagmity jiskřícími jako diamant. Jeskyně Hoa Cuong se nachází hluboko v zalesněné hoře, takže si stále zachovává svůj původní vzhled. 

 VÝLET DO RYBÁŘSKÉ VESNICE VIET HAI 

Do vesnice v srdci Cat Ba se dostanete po plavbě lodí a dále pěšky 8 km dlouhou stezkou džunglí a kolem jezera Ao Ech. Ve vesnici samotné se pak setkání s tradičním pojetím života, uvidíte tradiční řemesla, rybářské lodě a budete pozváni do místního domu, kde můžete okoukat místní kulinářské postupy. 

Den 11. (12.9.)| Hanoi – ČR 
Po snídani poplujete zpět na pevninu a přesunete se do Hanoje. Přes den budete mít ještě volný čas pro poslední procházky Hanojí. Návrat do ČR je plánován nočním odletem v1:20 s přestupem v Dubaji 

Den 12. (13.9.)| NÁVRATOVÝ DEN do ČR, přílet do Prahy ve 13:00

Pobyt je možné FAKULTATIVNĚ prodloužit o výlet do horské oblasti SAPA:

12.9. noční transfer do Lao Cai
13.9. snídaně v hotelu, poté se přesunete přímo do horské Sapy, kde Vás čeká návštěva horské vesnice kmene H’mong v Cat Cat. 

14.9. po snídaní výjedete do nejvyšší horské oblasti Fansipang nazývanou střecha Indočíny, odpoledne navštívíte stříbrný vodopád. Po výletě pojedete zpět do Hanoje na letiště.  
Návrat do ČR 15.9.

 

Cena: 31.800,-

Cena zahrnuje: ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (Hanoi hotel Thang Long opera či podobné, na ostrově Cat Ba – Flamingo Cat Ba beach resort), plavbu lodí s přespáním včetně plné penze (Verdure Lotus Luxury Cruise), transfery klimatizovaným minibusem, místní česky mluvící průvodce, vietnamské vízum, zákonné pojištění CK 

Pro rezervaci místa vyžadujeme 50% rezervační zálohu, zbylých 50% je třeba doplatit do 15.7.
(v případě zajištění letenky požedujeme okamžitou zálohu za letenku)

Cena nezahrnuje:
zpáteční letenku z ČR – Emirates 23.500,- s přestupem v Dubaji (zařídím pro Vás), doplňkové cestovní pojištění cca 1500,-, osobní výdaje 

Pobyt v Sapě: 8.800,- zahrnuje dopravu spacím vlakem – čtyřlůžkové kupé, hotel – dvojlůžkový pokoj, snídaně, vstupy, transfery a průvodce. 

 

Máte zájem vyrazit s námi poznávat kus Vietnamu? Nechte mi na sebe kontakt a spojíme se.

13 + 14 =