Srí Lanka – Vánoce se slony
termín: 22.12. – 4.1.2020

Šrí lanka neboli Cejlon je pohádkový ostrov nedaleko rovníku. Je tak rozmanitá, že objevit ji celou by Vám zabralo i klidně celý rok pobytu. My jsme vybrali to nejlepší do Vánoční výpravy pro ty, kteří by rádi Vánoce oslavili netradičně – pod palmami, se slony, nedaleko rovníku.
Vypravíme se do zelených hor, čajových plantáží, na „konec světa“ a také nakrmit a pozdravit naše oblíbené slony. Závěr pobytu se zrelaxujeme na plážích, abychom nabrali dostatek energie do české zimy.  

Den 1 – 22.12. NEGOMBO
Transfer do rybářského mestečka Negombo (10 km od letiska) do hotelu v blízkosti pláže, relax, aklimatizace.

Den 2 – 23.12. Z NEGOMBA CEZ PINNAWALU DO SIGYRIYE
Po snídani následuje přesun do sloní nadace Millenium Foundation, kde půjdeme slony společně vyvenčit, omýt v řece, nakrmit. Strávit s nimi čas zde nám pomůže dozvědět se více o jejich životě a současně podpoříme existenci tohoto dobročinného projektu. Po obědě bude následovat přesun do Sigyriye, se zstávkou v Dambulle po trase, kde navštívíme jeskyně plné Budhů pod ochranou UNESCO.

Den 3 – 24.12.OKOLí SIGYRIYE
Po snídani nás bude čekat výšlap na skálu Pidurangala s krásným výhledem na Lví horu Sigyriyu a okolní džungli.
Odpolední program dle výběru (za příplatek):
a) celotělové ajuvérdské masáže a procedúry
b) návštěva lokální vesnice spojená s obědem a zážitky včetně plavby na jezeře, projížďky vozem taženým býky, tvoření rohoží z palmových listů, výroba sambalu, aj…)
c) Safari v národním parku Kaudulla/Minneriya/Hurulu (loklita se vybere dle aktuální situace výskytu slonů)

Den 3 – 25.12.ZE SIGYRIYE DO KANDY
Po snídani se přesuneme do města Kandy, po cestě nás čeká návštěva ,,Zahrady koření“ v Matale  – úplného centra ostrova Cejlón. Po příjezdu do města se seznámíme s kulturními zvyky, čeká nás večerní kulturní program se srílankou hudbou, tancem, chozením po žhavých uhlíkách.  

Den 4 – 26.12.Z KANDY do NUWARA ELIYA
Po snídani následuje volné dopoledne, které lze využít k návštěvě města Kandy (Chrám Buddhova zubu, přírodní rezervace Udawatakelle Royal Forrest Park). Po obědě se přesuneme do britského městečka Nuwara Eliya, přezdívaného Malá Anglie. Po příjezdu nás čeká už jen podvečerní procházka městem.

Den 5 – 27.12.Z KANDY do NUWARA ELIYA
Brzy ráno se vydáme za unikátní krajinou náhorní planiny do národního parku Horton plains,. Zde se probudíme ranním trekkingem v pravěké přírodě, za vodopádem a na oblíbenou a dechberoucí vyhlídku Konec světa. Jakmile budeme mít dost, vrátíme se zpět do městečka Nuwara Eliya na železniční stanici Nanu Oya, odkud se vydáme lokálním vláčkem po nádherné vyhlídkové trase do Elly. Po příjezdu do Elly bude možné (dle časových možností) navštívit vodopád Rawana.

Den 6 – 28.12. ELLA-UNAWATUNA
Po snídani nás čeká další vycházka, nenáročný výstup na tzv. Malou Adamovu horu, pěšky mezi čajovými plantážemi. Poté, na vyhlídce Nine Arch Bridge vyčkáme na průjezd vláčku a následně se po obědě vydáme relaxovat do plážového letoviska na jih ostrova. Po cestě navštívíme továrnu výrobny čaje v Haputale.

Den 7 – 29.12. UNAWATUNA
Volno. 

Den 8 – 30.12. UNAWATUNA
Volno.

Den 9 – 31.12. UNAWATUNA
Volno.

Den 10 – 1.1. UNAWATUNA
Volno.

Den 11 – 2.1. UNAWATUNA
Volno. / Odlet do ČR
Pobyt je možné si prodloužit do 4.1.2020

Cena: 27.550,- / os.

Cena zahrnuje: ubytování v lokálních hotelech 3*  se snídaní, soukromou přepravu s osobním řidičem v rámci výletní trasy, vstupné na uvedené aktivity, skupinový odvoz z/na letiště, česky mluvícího delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezhrnuje letenku – v termínu v ceně od 22.000Kč/osoba, cestovní pojištění.