DOVOLENKOVÝ RELAX NA THAJSKÉ KOH LANTĚ, termín: 17.- 27.3.2019

 

Ko Lanta Yai je stále ještě jeden z posledních nedotčených přírodních rájů v Andamanském moři. Překvapí Vás svou klidnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel. Já mohu toto místo rozhodně doporučit k přijemně strávené, odpočinkové dovolené. Cesta je sestavaná tak, abyste mohli aktivně relaxovat a přitom poznali krásy tohoto ostrova včetně jeho okolí.

DEN 1.

Přílet do Krabi. Z letiště budete mít zajištěn transfer na ostrov Koh Lanta soukromým vozem. Po ubytování a společném seznámení nás čekají základní instrukce u společné lokální večeře.

DEN 2.

Tento den je určený pro Vaši relaxaci a aklimatizaci. Zakončíme jej večerní lekcí jógy.

DEN 3.

Čeká nás výlet typickou thajskou lodí s koupáním (tzv. long tail) po okolních ostrůvcích a mangrovech. Po výletu navštívíme staré město Old Town s kouzelnou atmosférou, ochutnáme místní ovoce.

DEN 4.

Tento den bude pro Vás volný, strávíte ho na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Koh Lanta – Klong Nin.

DEN 5.

Na samotném západním konci ostrova se rozprostírá národní park Mu Koh Lanta. Vydáme se do jeho přírodních krás, vycházkou po stezce džunglí za osvěžením ve vodopádu Khlong Chak. Po cestě pozdravíme místní slony. Odpoledne strávíme krátkým trekkingem v národním parku, kde jistě potkáme nezbedné opice, vykoupeme se v moři a počkáme si na romantický západ slunce u majáku.

DEN 6.

Tento den je pro Vás volný (pro zájemce je možné fakultativně zajistit šnorchlovací či potápěcí výlet na okolní ostrovy Ko Haa / Ko Rok / Phi Phi / či jiné)

DEN 7.

Dobrého thajského jídla není nikdy dost a ještě zábavnější než samotná konzumace je jeho příprava. Čeká nás veselá škola vaření několika lokálních pokrmů, včetně jejich samotné konzumace.

DEN 8.

Tento den je pro Vás volný (pro zájemce je možné fakultativně zajistit šnorchlovací či potápěcí výlet na okolní ostrovy či výlet do chrámu Tiger temple, který nabízí skutečný duchovní zážitek v nádherném okolí přírody.)

DEN 9.

Čeká nás krátký výlet po východní části ostrova, zakončený návštěvou vesnice mořských cikánů, tzv. Gipsy Town, kde se seznámíme s každodenním životem a tvrdou obživou původních obyvatel tohoto ostrova.

DEN 10.

Tento den je pro Vás volný (pro zájemce je možné fakultativně zajistit doplňující výlet)

DEN 11.

Odjezdový den. Zajištěn máte transfer na letiště.

CENA: 22 590Kč /osoba

 

V rámci ceny je zahrnuto ubytování na 10 nocí ve dvojlůžkových bungalovech s koupelnou, transfery z/na letiště soukromým vozem, uvítací večeře, 1 lekce jógy, šnorchlovací výlet thajskou lodí tzv. long tail, výlet na vodopády a do národního parku Mu Koh Lanta, škola vaření, transer na/z okolní pláž v rámci trasy, výlet do vesnice mořských cikánů, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR (cena se pohybuje v rozmezí 16 000 – 20 000 Kč), cestovní pojištění, stravné, osobní výdaje.

Ubytování - bungalovy

Doplňující informace:

Koh lanta je zdrojem stále ještě autentického prostředí života prostých rybářů a jejich pohostinnosti. Jde pořád o docela poklidný ostrov, ze kterého se zatím nestalo hektické a přeplněné turistické letovisko. Patří do národního parku, který se skládá celkem ze 70 ostrovů, v podstatě proto přdstavuje ideální místo pro milovníky podmořského života.

Průměrné teploty se v březnu pohybují kolem 30 stupňů, doporučujeme vybavit se opalovacím krémem s vysokým faktorem. Hodit se též může dlouohý rukáv pro případ tropického deště.

Do Thajska není vyžadováno žádné povinné očkování. Jako prevence je doporučeno očkování proti tyfu, žloutence A a B. Podrobnější informace získáte na Vaší nejbližší klinice cestovní medicíny. Nezapomeňte si však před cestou uzavřít kvalitní zdravotní pojišění.

Letíte-li do Thajska na dovolenou kratší než 30 dní, vízum nepotřebujete. Důležité je však mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po vstupu do této země.

Kapesné doporučujeme vzít s sebou ve valutách (USD) v doporučené hodnotě 10-20 USD/den. Platební karty jsou na ostrově jen málo akceptovány, avšak lze běžně vybírat z bankomatu. Poplatky za výběr záleží na vaší bance, doporučujeme předem si jejich výši zjistit.

Rádi byste na thajskou Koh lantu vycestovali ve vlastním termínu? Sestavím Vám individuální nabídku na přání. Sepiště mi své požadavky. Kontakt: adela@essenceforlife.cz 

Rádi byste se přidali na tento zájezd s námi? Máte doplňující dotazy? Ozvěte se nám!

3 + 1 =