Letní dobrodružství na Bali & Jávě

Termín: 3. – 17.7. 2019

Bali. Poznáte celou řadu kouzelných balijských míst. Vychutnáte si klid v odlehlých rýžových polích. Načerpáte energii místních chrámů a seznámíte se s místním náboženstvím, které je provázané se všemi aktivitami balijců. Navštívíme kolébku kultury ostrova Bali – Ubud. Užijete si balijskou kuchyni a to doslova! Bali všemi smysli!

Jáva. Zajímat nás bude světový unikát – modré plameny sopky Iljen. Projedeme se také po asijském safari a využijeme koupání na odlehlém ostrově. Malá jávská ochutnávka je zde! 

PROGRAM:

Den 1. (3.7.) Příletový den. Soukromý transfer z letiště do oblasti Bukit, přivítání u společné večeře.

Den 2. (4.7.) Tento den je pro Vás naprosto volný, určený pro aklimatizaci a seznámení s místní kulturou a zvyky. Volný čas můžete využít koupáním v moři či odpočinkem u bazénu.

Den 3. (5.7.) Celodenní výlet po poloostrově Bukit: ranní zastávka na rybím trhu v Jimbaranu, seznámení s balijskou kulturou v Národním kulturním parku s monumentálními hinduistickými sochami včetně nejvyšší sochy boha Višnu na světě, koupání na jižních plážích, návštěva mořského chrámu na útesech Uluwatu spojená s kulturním zážitkem balijského tance kecak v otevřeném amfiteátru.

Den 4. (6.7.) Přesun na ostrov Jáva, spojený s trekkingem v rýžových terasách psaných na seznamu UNESCO – oblast Jatiuluwih. Podvečerní příjezd do jávské vesnice Banyuwangi.

Den 5. (7.7.) Návštěva jávského národního parku Baluran, přezdívaného asijským safari. Odpolední odpočinek na blízké pláži. (zde je možno fakultativně zajistit šnorchlovací výlet do jediného národního parku Bali Menjangan, kde je možné potkat při troše štěstí i jeleny) 

Den 6. (8.7.) Noční výšlap na sopku Kaah Iljen, která je známá modrými plameny světélkující síry. Po návratu zpět Vás čeká zasloužený odpočinek v přírodních termálních pramenech. (možno dodatečně navštívit místní kakaovou vesnici a místní „pravěký“ prales)

Den 7. (9.7.) Přesun z Jávy zpět na Bali, do oblasti rýžových polí v okolí města Ubud. Odpoledne volné či lze po cestě navštívit největší vodopády na Bali – Sekumpul, buddhistický chrám Brahma Vihara. 

Den 8. (10.7.) Jaké to je pěstovat rýži? Tuto unikátní zkušenost prožijete s lokálním farmářem. Naučíte se a vyzkoušíte si celý výrobní proces od A do Z.

Den 9. (11.7.) Tento den se vydáme kolem oblasti Ubudu. Navštívíme místní cibetkovou farmu, kde ochutnáme lokální čaje i kávy. Projdeme si údolí hrobky králů Gunung Kawi, provedeme očistnou koupel v posvátných pramenech Tirta Empul. Den zakončíme výhledy na sopku Batur, následuje přesun do měsa Ubud.

Den 10. (12.7.) Dopolední návštěva místního posvátného opičího pralesa Monkey Forest – unikátní lesní přírodní rezervace s hinduistickým chrámovým komplexem. Odpoledne volné pro nákupy, jógu, relaxaci. 

Den 11. (13.7.) Tento den se přesuneme na ostrov Nusa Penida, na kterém prozkoumáme jeho největší krásy: Angel billabong, Broken beach, Klingkin beach, Cristal Bay, Diamond Beach. Ubytování na hotelu.

Den 12. (14.7.) Dopolední šnorchlovací výlet za mantami a dalšími korálovými oblastmi: Gamat bay, Crystal point. Přesun na Bali do oblasti Sidemen.

Den 13. (15.7.) Výlet za dobrodružnou procházkou ve skrytém kaňonu Sukawati a krátkou procházkou k místním vodopádům. Večerní relax v rýžových polích.

Den 14. (16.7.) Výlet za chrámy Besakih a vodním královstvím Taman Ujung, jedněmi z nejvýznamnějších míst ostrova Bali. 

Den 15. (17.7.) Odjezdový den. Transfer na letiště.

Proč se přidat k této výpravě?

 Vybrali jsme pro Vás nejzajímavější zážitky z obou ostrovů Bali a Jáva a zkombinovali je do jedné výpravy. 

 Na základě našich zkušeností jsme trasu po Bali rozšířili o zajímavý světový unikát na ostrově Jáva – sopku Iljen a její světélkující plameny, které lze spatřit pouze na dvou místech na světě (mimo Jávu je to Island). 

  V rámci tohoto programu si Bali i Jávu užijete, díky doprovodnému programu  uvidíte kulturní rozdíly a poznáte okouzlující přírodu i místní zvyky.

 Cestujeme v malém kolektivu, což nám umožňuje věnovat se Vám na maximum. Zaručujeme, že po pár dnech si budete připadat jako kdybyste byli na dovolené s partou kamarádů. 

 Po celou dobu pobytu jsme s Vámi či poblíž, nemusíte se tedy bát, že byste byli na cokoliv sami. Jsme Vaše podpora a parťáci na cestách. 

 Získáte od nás tipy, kde se dobře najíst, kam zajít na jógu, jaká místa navštívit ve volném čase a nebo kde výhodně nakoupit.

 Naše hosty to s námi baví. Přesvědčit se můžete zde.


Pokud si stále nejste jistí, ZDE si můžete přečíst, jak přistupujeme k naším výpravám a PROČ VYRAZIT na dovolenou S NÁMI.

Cena 29 990 Kč.

Minimální počet účastníků je 6, maximální počet 12.

Cena zahrnuje:
Ubytování se snídaní na 14 nocí v hotelech 3*
Privátní přepravu v rámci plánované trasy (přemísťovat se budeme soukromými minivany, osobními vozy, lodí)
Vstupné na všechny plánované aktivity dle itineráře, lodní lístky na trajekt 
Kompletní organizační služby česky hovořící delegátky 
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku z ČR (cenově se aktuálně pohybuje kolem 20tis Kč – pomohu ráda zajistit vhodný let), stravné, cestovní pojištění, osobní výdaje  

Ubytování:

Ubytování je zajištěno pro vaše maximální pohodlí, v lokálním stylu, ve dvoulůžkových pokojích (1 osoba na pokoji za příplatek 6000 Kč) s vlastní koupelnou, klimatizací.

Máte zájem se výpravy zúčastnit?

Kontaktujte nás! adela@essenceforlife.cz  či tel./WhatsApp +420 737 575 688 
Dáme Vám více podrobností k pobytu, zařídíme rezervaci letenky, vyřídíme pojištění a připravíme Vás na cestu. Jsme tu pro Vás.