Se srdcem na cestách a domovem v batohu

 

První únorovou neděli se v Litoměřicích na Hradě podruhé sešli milovníci cestování. Celý den zde byl připraven zajímavý program. Na hlavní scéně v gotickém sálu se vystřídalo 8  přednášejících, kteří návštěvníky zavedli do různých koutů světa. Pro zájemce probíhalo 7 workshopů.

 

 

„Objevování nových míst je naší důležitou součástí. Chceme se o tuto radost z cestování dělit s Vámi. Snad se nám povedlo pár lidí inspirovat k cestě.“, říká jedna z organizátorek Adéla Lustyková Metlická z Essence for life. Jáva, Lofoty, Nepál před třiceti lety, “Kádvojka”, jak cestovat s dětmi a mnoho dalších témat se prostřídalo na dvou scénách.  

 

Mezi hlavní hvězdy festivalu patřil Honza “Tráva” Trávníček a jeho zábavné povídání o expedici na osmitisícovku Manasle. O seberozvoji na cestách mluvil Štěpán Pastula. Na wokshopové scéně byli k vidění nouzové transportní prostředky, ukázka jógy na cestách nebo tipy co si sbalit na půlroční cestu po Asii. 

 

 

O doprovodný program se postarala pražská Indonéská ambasáda. K vidění byly unikátní jávské tance, doprovázené hudebním souborem gamelan Wirama Galih. Pro zážitek všemi smysly připravil indonéský kuchař i ochutnávky tamních specialit. 

 

Účast byla vysoká

“Návštěvnost překonala hranici sta lidí. Máme z tohoto čísla obrovskou radost a doufám, že si festival návštěvníci užili tak jako my a těšíme se na příští rok!” Jindra Sýkora z Krokudy

 

Nechyběla bohatá tombola, ve kterém se mimo drobností z cest losoval knižní průvodce Lonely planet dle vlastního výběru. U stánků bylo možné prokonzultovat práci na dálku s litoměřickým LitoHubem nebo dostat tip na výlet po Českém středohoří. O občerstvení se staralo CrossCafe

 

Chcete vědět kdy bude ZcestFEST příští rok? A kdo se na něm objeví? Sledujte ho na Facebooku ZDE nebo Instagramu ZDE

Sledujte ZcestFEST!

Chcete vědět kdy bude ZcestFEST příští rok? A kdo se na něm objeví? Sledujte ho na Facebooku ZDE nebo Instagramu ZDE

Cestujete rádi sami jen s batohem na zádech? Pak se Vám může hodit průvodce Lonely planet, váš kámoš sbalený na cesty. S námi můžete nakupovat kapesní rádce o 25% levněji. Vybírejte ZDE.